Uncategorized

Ze severních Čech je magnet na developerské investice

E-shopy, přepravní firmy i dodavatelé automobilek využívají čím dál více severní Čechy pro zásobování západoevropských zákazníků. I v tomto regionu ale již začínají narážet na nedostatek zaměstnanců.

Do pohraničí od Chebu po Ústecký kraj se o překot hrnou developeři skladů a průmyslových hal. Očekávají, že bude dál sílit příliv logistických a výrobních firem, které si z regionu dělají nástupní platformu pro byznys v západní Evropě.

„Celý pruh od Chebu po Ústí nad Labem má šanci stát se regionem, který se životní úrovní přiblíží Německu. Může to být otázka jedné dekády,“ řekl v rozhovoru pro deník E15 Pavel Sovička, ředitel developerské Panattoni pro Česko a Slovensko.

Právě Panattoni aktuálně koupila dvaceti hektarovou průmyslovou zónu mezi Chomutovem a Jirkovem. Další výstavbu hal chystá v Hostomicích na Teplicku nebo v Ostrově na Karlovarsku. „Severní Čechy vnímáme jako dlouhodobě velice atraktivní region. Jeho význam nadále roste v návaznosti na dokončení dálnice D8 a s tím souvisejícím rozvojem řady industriálních parků,“ komentoval trend odborník na průmyslové nemovitosti Peter Kolenčík z poradenské společnosti 108 Agency. Ohniskem nové výstavby se stal například Cheb. Česká skupina Accolade tam ve spolupráci s Panattoni vybudovala největší průmyslovou zónu ve střední Evropě. Čínský dodavatel dílů pro automobilky BWI odtud zásobuje německé automobilky. Ze stejné lokality posílá zboží západoevropským zákazníkům e-shop Tchibo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *